Betlejemskie Światło Pokoju 2020

 

Betlejemskie Światło Pokoju 2020

Mottem kampanii na rok 2020 jest: „Pokój pokonuje granice”.

Mały, wrażliwy płomień z Betlejem łączy nas pomimo odległości i zawsze łączył nas ze wszystkimi ludźmi w różnych krajach, w których płonie Światło Pokoju.

Dziewięcioletnia Maria Khoury z Betlejem 16 listopada zapala

„Światło Pokoju” w grocie narodzin Jezusa.

 

Ponieważ żadne dziecko z Górnej Austrii nie mogło zostać nominowane do podróży do Ziemi Świętej z powodu ograniczeń w kontaktach, dziewięcioletnia Maria Khoury z Betlejem zapaliła symbol Bożego Narodzenia w grocie narodzin Jezusa. Uczennica z rodziny chrześcijańskiej z wielką radością podjęła się tego zadania: „Moja rodzina i ja jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią austriackiej tradycji Bożonarodzeniowej w tym roku”. Kamerzysta Walid Kamar z Jerozolimy, którego rodzina towarzyszyła kampanii od samego początku, przywiózł „Światło Pokoju” z Betlejem do Tel Awiwu, aby przekazać je oficerowi ochrony Austrian Airlines Wolfgangowi Kerndlerowi.

Pomimo bardziej rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, Światełko udało się przywieźć do Austrii w ognioodpornej specjalnej lampie, gdzie przekazano je do regionalnego studia ORF Górna Austria w Linzu.

Ze względu na obecną sytuację światło do Niemiec przetransportowane będzie w sobotę 12 grudnia 2020 roku, a w 3.niedzielę Adwentu, 13 grudnia 2020 roku, zostanie przekazane dalej.

„Betlejemskie Światło Pokoju” do Polski pierwszy raz dotarło 30 lat temu w 1990 roku.

Do Skawiny Światełko za pośrednictwem Zuchów, Harcerek i Harcerzy „Czerwonego Maka” przybyło po raz 27-ty.

Życzenia dla Mieszkańców MiG Skawina:

Złocistą Gwiazdkę przed Świętami

przyjmijcie prosimy z życzeniami:

Niech szczęście w Waszych domach zagości,

niech ten czas Będzie pełen radości.

Aby wszystkie dni w Nowym Roku 2021

były tak piękne i szczęśliwe,

jak ten jeden wigilijny wieczór.

                                                                    Zuchy, Harcerki, Harcerze,  Instruktorzy i Seniorzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ppłk prof. Wojciech Narębski ostatni w Polsce żołnierz 22 Kampanii Zaopatrywania Artylerii 2 Korpusu Polskiego armii gen. Władysława Andersa. Uczestnik bitwy o Monte Cassino, „towarzysz broni” szeregowego Misia Wojtka.